İşlem Sonucu
Kapat
Üye Girişi
Şifremi Unuttum
Kuluçka Makinesi, Çıkım Makinesi ve Yedek Parçaları - YCL Kuluçka

İADE KOŞULLARI

Tüketici Kanunu’na göre, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ürün tesliminden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde geçerlidir.
 
Bu süre içerisinde iade koşullarını sağlamak kaydıyla ücret iadenizi talep edebilirsiniz. Bu aşamada sizden herhangi bir ücret talep edilmez. 
Satın aldığınız ürünleri ambalaj, fatura ve ürüne zarar vermeyecek şekilde deneyebilirsiniz. Ürünlerler ile ilgili sorun yaşadığınızda veya eksik parça olduğunu düşündüğünüz durumlarda direk irtibata geçiniz.
İade etmek istediğiniz ürünlerin, orijinal ambalajlarında, tüm içeriği ile birlikte eksiksiz olarak, fiziksel açıdan hiçbir hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.
Ürün orijinal ambalajının zedelenmiş olması durumlarında ürünün tekrar satışa sunulabilir olması koşulu aranır.
İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte faturasının da mutlaka gönderilmesi gerekmektedir.
Ürünü teslim aldığınız şekliyle iade etmeniz gerekmektedir. Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez.
Ürünün beğenilmemesi veya keyfi iade durumlarında kargo ücreti müşterilere aittir.
İadeniz, Mesafeli Satış Sözleşmesi’ nde yer alan “Cayma Hakkı” ve “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. Firma adına fatura edilen ürünlerin iadesinde yasa gereği İade Faturası şartı aranmaktadır.
 
KUSURLU ÜRÜNLERİN İADE EDİLMESİ
Siparişleriniz kargo firmasına teslim edilmeden önce kalite kontrol testlerinden geçmektedir. Yine de ürünlerde herhangi bir kusur olması durumunda iadelerinizi, teslim tarihinden itibaren otuz iş günü içerisinde yapabilirsiniz.
Ürünlerin hasarlı olarak tarafınıza geldiğine dair MUTLAKA kargo yetkilisine HASAR TESPİT TUTANAĞI ile hasarlı ürünleri teslim etmeniz gerekmektedir.
Ürün elimize ulaştıktan sonra yapılacak kalite kontrol testi sonucunda kullanımdan kaynaklı bir kusur yoksa ürün başka ürünle değiştirilir.
Kusurun kullanıcı hatasından kaynaklı olması durumunda belirlenen onarım bedeli ile onarım yapılır veya yeni ürün fark bedeli ile yeni ürün gönderimi yapılır.
 
ÜRÜNLER PAKETTEN EKSİK VEYA HASARLI ÇIKARSA NE YAPMALIYIM?
Kargo firmasından teslim aldığınız paketi kargo görevlisi eşliğinde açınız. Herhangi bir eksik veya kusur tespit ettiğinizde kargo görevlisine tutanak tutturabilirsiniz. Bu tutanak ile müşteri hizmetlerimiz yaşanan aksaklığı en kısa sürede çözüme ulaştırır.
İADESİ OLMAYAN ÜRÜNLER 
• Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik vasfını kaybetmiş, bir başka müşteri tarafından satın alınamayacak olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.