Alışveriş sepetiniz boş!

Çiftlik Kuluçka Makineleri

Çiftlik Kuluçka Makineleri

Çiftlik Kuluçka Makineleri hobi amaçlı kuluçka makinelerinden daha büyük ve sanayi tipi makinelerden de farklı olarak daha küçük olmalarıdır ancak yine de sanayi tipi makinelerde ayni özellikleri taşımasıdır. Böylelikle uygun küçük bir bütçe ile tam profesyonel bir makinaya sahip olmuş olursunuz. Diğer bir avantajı ise ebetteki boyutlarıdır en küçüğü yarım yemek masası boyutundan üç kapılı bir elbise gardırobu boyutuna kadar devam eder.

Çiftlik Kuluçka Makineleri Özellikleri:

Tamamen otomatik olmasının yansıra bu makinelerimiz içerisinde bulunan şamandıralı nem havuzu suyu su şebekesinden ihtiyaç oldukça otomatik kendisi alır. Sizin burada artık nem için gerekli olan suyu ilave etmenize gerek kalmaz. Bilgisayarlı dijital ekran ve alarmlı kontrol paneli ve nem müşiri sayesinde ihtiyaç duyulan nem oranı tamamen otomatik gerçekleşir. Bir diğer özellik ise nem oranını istediğiniz seviyeye her an yükseltip veya düşüre bilmenizdir.

Isı derecesi de bilgisayarlı dijital ekran ve alarmlı kontrol paneli ve ısı müşiri sayesinde tamamen otomatiktir. Burada da istediğiniz anda ısı derecesini yükseltebilir veya düşürebilirsiniz. Makinanın renkli çelik levhalı iç ve dış yapısı malzemesi içten tamamen izolasyonlu olmasından ötürü enerji tasarrufu sağlar. Bir elektrik kesintisinde makine içerisindeki oluşmuş olan ısıyı altı saate kadar muhafaza edebilir. Bir başka özellik ise egzoz fanıdır, bu fan sayesinde makine içerisindeki oluşan fazla ısı derhal otomatik olarak düşürülür ve içerdeki havanın temizlenmesi sağlanmış olur.

Makinadaki diğer bir özellik ise yumurtaların tamamen otomatik olarak çevrilmesidir. Bu elektrik motorlu yumurta viyolü veya folluk sistemi de tamamen bilgisayarlı kontrol paneline bağlıdır. İstediğiniz anda çevirme işlemini durdurabilir, süresini kısaltabilir veya uzatabilirsiniz.

Önemli: Tüm kuluçka makinalarında önemli bir ortak husus vardır, bu da dış ortamdır. Dış ortam hem ısı hem de nem bakımından çok etkilidir. Örnek olarak dış ortam nem oranı yüzde %70 veya daha yüksek makinanın burada nemlendiricisini zaten otomatik kapatmıştır ancak dış ortamın yüksek nem oranı sebebiyle makine içerisindeki nem oranı düşmez ve alarm vermeye başlar. Isı derecesi den aynı şekilde bu dış etkenden dolayı etkilenir

Camkıran Kuluçka Makinaları